Czy etui pancerne faktycznie chroni nasz telefon?

Inwestycja w akcesoria ochronne na telefon zwykle ogranicza się do doboru silikonowego etui oraz szkła na ekran. Jest to poziom zabezpieczeń sprawdzający się na co dzień dla większości użytkowników – lecz zdecydowanie zbyt niski dla osób użytkujących smartfon w wymagających warunkach. Większe prawdopodobieństwo upadku, praca na wysokości lub w warunkach mocnego zapylenia, a także ryzyko kontaktu urządzenia z wodą – to wszystko czerwone flagi, które powinny jasno zasugerować, że pancerne etui na telefon może okazać bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem niż model standardowy

Dla wymagających – pancerne etui na telefon

Pancerne etui na telefon projektowane są z myślą o osobach ceniących sobie aktywność fizyczną, pracujących w utrudnionych warunkach oraz wszystkich pragnących jak najlepiej ochronić cenny sprzęt przed uszkodzeniem. W czym zwykłe etui ochronne na telefon różni się od wariantu pancernego?

Wzmocnione etui powstaje z wytrzymałych tworzyw – gumy, silikonu oraz twardszych tworzyw, które zapewnią odpowiednią amortyzację przy ewentualnym upadku. Sama forma osłony jest zaprojektowana w taki sposób, aby nie otworzyć się, ani nie zsunąć z telefonu kiedy urządzenie uderza o podłogę. Pancerne etui składa się z warstwy ochronnej na tylną część korpusu, warstwy szkła na wyświetlacz oraz ramek, których zadaniem jest przytrzymywanie tych elementów razem. Etui jest dodatkowo profilowane i wyposażone w antypoślizgowe elementy, dzięki którym urządzenie znacznie pewniej leży w dłoni. 

Dobierając etui liczy się rzecz jasna jego jakość. Stawiając na tańsze modele dostępne online, można dość nieprzyjemnie rozczarować się, kiedy przydarzy się wypadek i smartfon wysunie się z ręki. Niższa cena tego typu produktów nie wynika z niczego innego, jak tylko z wykorzystania mniej trwałych materiałów. 

Pancerne etui ochronne na telefon – czy się opłaca

Czas na kalkulację kosztów. Zaraz po zakupie nowego telefonu nierzadko decydujemy się zaoszczędzić na dodatkowych akcesoriach, jak właśnie na etui. Może jednak okazać się to błędem. Zakup i założenie w serwisie standardowego etui oraz szkła może zamknąć się w sumie kilkunastu złotych. Z kolei pancerne etui na telefon może kosztować nawet trzykrotnie więcej, co pozornie może odstraszyć. Nadal jednak – inwestycja w trwałe etui jest rozwiązaniem korzystniejszym pod względami ekonomicznymi, niż np. konieczność opłacenia wymiany stłuczonego wyświetlacza, gruntownego czyszczenia urządzenia lub – w najgorszym wypadku, zakup nowego aparatu. 

Etui pancerne – dla kogo sprawdzi się najlepiej

Inwestycja w etui pancerne z pewnością jest najbardziej wskazana dla osób, które w ciągu dnia korzystają ze smartfona, ale ich aktywności lub tryb pracy stwarzają większe ryzyko uszkodzenia telefonu. Mowa tutaj przede wszystkim o wyjściach na siłownie, uprawianiu sportów ekstremalnych, częste biwakowanie lub też praca w określonych branżach – budownictwie, przemyśle czy gastronomii. 

We wzmocnione etui powinny także zainwestować osoby, które mają tendencję do mniej delikatnego obchodzenia się z smartfonem. Przy tym warto pamiętać, że tego typu zabezpieczenie będzie znacznie trwalsze od standardowego, dzięki czemu będzie mogło chronić telefon przez dłuższy czas, bez konieczności częstych wymian etui na nowe.

Sprawdź nasze akcesoria GSM. Nie miałeś etui i zbiła Ci się szybka w telefonie? Naprawimy to! Wymiana szybki w smartfonie