Jakie szkło hartowane wybrać i dlaczego?

Ekrany, zwłaszcza te w nowoczesnych smartfonach, są bardzo wrażliwe na uderzenia i zarysowania. Wystarczy upadek z niewielkiej odległości, aby na szybce pojawiły się pęknięcia i głębokie rysy, które nie tylko ograniczają widoczność, ale także utrudniają korzystanie z telefonu. Aby zabezpieczyć swoje urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, sięgnij po szkło hartowane. Dowiedz się, jakie wybrać i dlaczego?

Szkło hartowane zostało poddane specjalistycznej obróbce termicznej, co pozwoliło poprawić jego odporność na rozbicie. Ze względu na dużą wytrzymałość jest powszechnie stosowanym materiałem konstrukcyjnym, np. do tworzenia różnego rodzaju balustrad, a szkło kilkumilimetrowe wykorzystywane jest jako ochrona delikatnych szybek w smartfonach. Sprawdź, jakie wybrać i dlaczego warto go używać.

Szkło na telefon – dostępne opcje

Uszkodzenie szybki to bardzo częsta usterka smartfona, z którą klienci zgłaszają się do punktu usługowego. Wymiana panelu na nowy może kosztować nawet kilkaset złotych. Znacznie tańszym rozwiązaniem jest ochronne szkło na telefon, które zabezpiecza ekran przed stłuczeniem. Do wyboru masz:

  • szkło hartowane – ma kilka milimetrów grubości i jest odporne na zarysowania. Montaż jest bardzo prosty i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. 
  • szkło hybrydowe – składa się z dwóch warstw: szybki i folii, dzięki czemu trudno je uszkodzić przez uderzenie. Jest elastyczne, więc montaż przebiega bez problemów. Folia nie jest odporna na zarysowania. 

Nie wiesz, które wybrać? Szkło hartowane jest idealne dla osób, które noszą telefon w kieszeni lub torebce, gdzie szybka ma kontakt np. z kluczami i innymi ostrymi przedmiotami. Natomiast wersja hybrydowa lepiej sprawdzi się dla osób, które często upuszczają przedmioty.

Szkło hartowane na telefon – jakie wybrać

Bardzo istotny dla ochrony telefonu jest stopień twardości szkła. Ten wskaźnik pokazuje, jak bardzo wytrzymała jest osłona na szybkę. Szkło hartowane może być oznaczone symbolem:

  • H7 i H8 – to materiał odporny na uszkodzenia, ale można takie szkło zadrapać,
  • H9 – to produkt, który może zostać zarysowany tylko ostrzem diamentowym.

Im wyższy stopień, tym lepiej dla ekranu. Podczas wybierania szkła zwróć uwagę na to, czy wybrany produkt pasuje do modelu Twojego telefonu. Upewnij się, że wycięcia są w odpowiednich miejscach i nie zasłaniają np. aparatu lub głośnika. Mogłoby to utrudnić rozmowę lub wykonywanie ostrych zdjęć.

Czy warto stosować hartowane szkło na telefon

Wiele osób uważa, że stosowanie dodatkowej ochrony na ekranie obniża komfort użytkowania telefonu. Nic bardziej mylnego. 

Szkło hartowane pozwala zabezpieczyć szybkę nie tylko przed upadkiem z dużej odległości, ale także przed zarysowaniami powstającymi podczas codziennego użytkowania. Nie utrudnia korzystania z telefonu ani nie zmienia kolorów wyświetlanych na ekranie. Dzięki ochronie ekranu znacząco przedłużysz żywotność swojego urządzenia. To znacznie łatwiejsze i szybsze niż wymiana szybki na nową. 

Skontaktuj się z nami, a zadbamy o ochronę ekranu w Twoim telefonie.  Więcej informacji na stronie https://www.senatkomorki.pl/index.php/wymiana-szybki-w-smartfonie/