Silikonowe etui – czy chroni telefon w jakimkolwiek stopniu?

Na upadki i zarysowania najbardziej narażone są rzeczy osobiste, których codziennie się używa, jak np. smartfon. Wystarczy chwila nieuwagi, aby urządzenie wypadło z rąk i rozbiło się. Tylko właściwa ochrona telefonu przed uszkodzeniami może poprawić jego żywotność. Na rynku znajdziesz wiele zabezpieczeń, jak np. twarde szkło hartowane. Popularne jest także silikonowe etui. Sprawdź, czy to skuteczne rozwiązanie. 

Silikon jest bardzo giętki, miękki i elastyczny, co wpływa na jego zdolność amortyzacji wstrząsów. Z kolei ten aspekt jest kluczowy w produktach do ochrony smartfonów. Nie bez przyczyny, etui silikonowe na telefon to jedno z najchętniej wybieranych akcesoriów GSM. Dowiedz się, czy to tworzywo może skutecznie ochronić telefon przed stłuczeniem.

Czym wyróżnia się silikonowe etui na telefon?

Zastanawiasz się, czy kawałek cienkiego tworzywa może chronić smartfon przed uszkodzeniami mechanicznymi? Silikonowe akcesoria wyróżniają się:

  • wysoką amortyzacją – silikon łagodzi wstrząsy wywołane przez uderzenie, dzięki czemu chroni obudowy przed pęknięciem, a wewnętrzne systemy przed uszkodzeniami, 
  • elastycznością – tworzywo jest bardzo miękkie i giętkie, dzięki czemu dobrze dopasowuje się do kształtu smartfona i podłoża, np. podczas upadku. To pozwala na zmniejszenie skutków uderzenia i ochronę obudowy z każdej strony. Co więcej dzięki swojej elastyczności etui nie odkształca się ani nie rozciąga, więc nie musisz się martwić, że np. zsunie się z urządzenia,
  • odpornością na naprężenia – czyli siłę powstałą podczas upadku, która może powodować zniszczenia najmniej wytrzymałych elementów. W przypadku telefonów najczęściej są to ekran lub rogi obudowy. Pokrowiec może pomóc znacząco zredukować zniszczenia, a nawet im zapobiec,
  • łatwością utrzymania w czystości – chcesz wyczyścić silikonowe etui? Taki model jest bardzo higieniczny! Wystarczy ściągnąć je z telefonu, włożyć pod wodę i umyć mydłem. Po wysuszeniu możesz od razu założyć je na smartfona.

Silikonowe etui jest lekkie i nie utrudnia korzystania z telefonu. Co więcej w wielu przypadkach może być także ozdobą, a nawet wizytówką Twojej firmy. To niezbędny gadżet dla osób, które nie obchodzą się z telefonem delikatnie.

Na co zwrócić uwagę wybierając etui silikonowe na telefon?

Wybór pokrowca na smartfona nie może być przypadkowy. Na rynku znajduje się wiele modeli etui w różnych cenach. Zastanawiasz się, które z nich wybrać?

Zanim dokonasz zakupu:

  • sprawdź, czy wybrany pokrowiec pasuje na Twój model telefonu – czy nie zasłania głośnika i czy wycięcie na np. kabel ładowarki jest w odpowiednim miejscu,
  • poznaj opinie innych użytkowników – znajdziesz je np. na forach internetowych i w mediach społecznościowych,
  • wypróbuj, jak leży w dłoni – unikaj śliskich i nieergonomicznych etui, ponieważ mogą przyczynić się do częstszego wypadania telefonu.

Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz pełnowartościowy produkt bez wad, skontaktuj się z nami i poznaj nasze akcesoria GSM. Fachowcy w punktach usługi z pewnością doradzą Ci odpowiedni gadżet.