Wiecznie na baterii – czyli polecane i sprawdzone powerbanki

Znowu rozładowała Ci się bateria w najmniej spodziewanym momencie? Krótka żywotność akumulatora może naprawdę utrudniać codzienne funkcjonowanie, a znalezienie gniazdka do podpięcia ładowarki nie zawsze jest możliwe. Rozwiązaniem są przenośne zasobniki energii, czyli powerbanki. To świetne gadżety, które pomogą Ci szybko naładować smartfona bez względu na to, gdzie jesteś. Poznaj polecane i sprawdzone modele! 

Nie istnieje jeden, uniwersalny model przenośnej ładowarki, który sprawdzi się do każdego smartfona. Oferta producentów jest bardzo szeroka, po to, abyś mógł znaleźć idealny model do swoich potrzeb. Nie wiesz, jaki powerbank kupić? Podpowiadamy.

Najlepszy powerbank – na co zwracać uwagę podczas zakupów

Za pomocą przenośnego źródła energii naładujesz nie tylko smartfon, ale także nawigację GPS, bezprzewodowe słuchawki, smartwatcha, tablet, aparat czy laptopa. To bardzo przydatny gadżet w pracy i podróży, a zwłaszcza podczas wypraw, np. w góry.

Oto parametry, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupów:

  • pojemność mAh – czyli to, ile energii powerbank może przechować. Najlepiej, jeśli gadżet może co najmniej dwukrotnie naładować baterię telefonu. Informacje o pojemności akumulatora w swoim smartfonie znajdziesz w instrukcji obsługi. Pomnóż tę wartość przez pożądaną liczbę cykli ładowania i poszukaj odpowiedniego modelu powerbanku,
  • wielkość – im większa pojemność ładowarki, tym większy gadżet. Jeśli chcesz mieć powerbank zawsze pod ręką i używać go tylko w wyjątkowych sytuacjach, to sięgnij po mniejsze modele, które wystarczają na jednokrotne napełnienie baterii. Natomiast w podróży lepiej sprawdzą się te w większym rozmiarze,
  • ilość i rodzaj portów – zastanów się, co będziesz ładować? Smartfon? A może także tablet i laptopa? Dopasuj powerbank do swoich potrzeb i wybierz taki, który ma odpowiednie porty. Ciekawym rozwiązaniem jest model z podwójnym wejściem USB – umożliwia ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie!
  • natężenie prądu – do uzupełnienia energii w baterii smartfona wystarczy napięcie o wysokości 1A. Ta wartość sprawdzi się też do czytników i aparatów. Do laptopa i tabletu potrzebujesz powerbanku o większym natężeniu, 
  • żywotność – wskazuje, ile razy możesz naładować powerbank, aby zachował swoją pełną wydajność. Informacje o tym znajdziesz w instrukcji obsługi
  • udogodnienia – dołączony kabel, dioda lub ekran informujący o poziomie naładowania, ładowarka solarna, lampka LED, uchwyt na brelok – to kilka ulepszeń, które znacząco poprawiają komfort użytkowania gadżetu. 

Jaki powerbank wybrać

Do wyboru są powerbanki indukcyjne, czyli bezdotykowe, i tradycyjne, podłączane na kabel. Zastanawiasz się, jaki powerbank jest lepszy?

Sięgnij po indukcyjny model, jeśli stale zapominasz o zabraniu ze sobą kabla lub chcesz ładować nim kilka urządzeń, które różnią się rodzajem portu. Oczywiście pod warunkiem, że Twój smartfon obsługuje tę technikę ładowania. Dzięki optymalizacji oraz wysokiej wydajności szybko i bez większych problemów uzupełnisz energię w akumulatorze.

Tradycyjne powerbanki podłączane na kabel będą wystarczające do użytku w domu lub samochodzie. Postaw na aluminiowy model w niewielkim rozmiarze, który będzie odporny na wstrząsy czy upadki, a jednocześnie nie zajmie dużo miejsca np. w schowku auta. 

Jeśli masz problem z dobraniem parametrów powerbanku do swoich potrzeb, skontaktuj się z nami. Po dokładnej analizie Twoich wymagań zaproponujemy Ci najlepsze dostępne opcje.