Ile kosztuje naprawa iPhone’a?

Nowoczesne telefony łączą w sobie wiele funkcji, jednak są one także niezwykle delikatne. Duże ekrany często ulegają stłuczeniu, a baterie przestają być wydajne z biegiem czasu. Współczesne smartfony mogą zostać uszkodzone również w inny sposób. Z tego powodu tak popularne stają się usługi związane z naprawą smartfonów, w tym także niezwykle popularnych iPhone’ów.

Każda usterka różni się od pozostałych. Niektóre części bywają znacznie droższe niż inne, co wpływa na cenę usługi. Zdarza się również, że uszkodzenie jest bardzo rozległe i wymaga wymienienia co najmniej kilku elementów. Co ciekawe, naprawa iPhone różni się również w zależności od generacji smartfona. Nowsze sprzęty zwykle wymagają przeznaczenia większej sumy na wymienienie konkretnych części.

Cennik naprawy iPhone

Zastanawiasz się, ile kosztuje naprawa iPhone? Cena zależy od specyfiki uszkodzeń i modelu telefonu. Zazwyczaj serwis nowszych generacji tych popularnych smartfonów jest znacznie droższy, czasami nawet dwukrotnie. Doskonałym przykładem jest wymiana szybki. 

Jeśli interesuje cię naprawa iPhone, cennik oscyluje w granicach około 200 zł – w przypadku starszych modeli. Jeśli jesteś posiadaczem najnowszego smartfona, szczególnie z dużym ekranem, konieczne będzie przygotowanie się na koszt, który znacznie przekroczyć może 1000 zł!

Ceny różnią się także w zależności od komponentu, który uległ zniszczeniu. Najpowszechniejsze naprawy smartfonów dotyczą:

 • szybki,
 • baterii,
 • wyświetlacza,
 • naprawy po zalaniu,
 • tylnej obudowy (w przypadku szklanych iPhone’ów),
 • czytnika karty SIM,
 • kamery,
 • przycisku Home,
 • mikrofonu,
 • przycisku Power,
 • głośnika,
 • układu ładowania.

Niektóre usterki na pierwszy rzut oka wydają się łatwe do naprawienia, jednak nie warto zajmować się tym samodzielnie. Znacznie lepszym pomysłem jest powierzenie swojego sprzętu specjalistom, którzy wiedzą, jak poprawnie wymienić konkretne części bez nawet najmniejszej szkody dla urządzenia.

Od czego zależy cena naprawy iPhone?

Koszt naprawy iPhone zależy od wielu czynników. Czasami usterka wynika jedynie z intensywnej eksploatacji i zużyciu konkretnej części, którą trzeba wymienić na nową. Zdarza się jednak, że problemy wynikają z błędów poczynionych podczas produkcji smartfona lub niespodziewanych zdarzeń, takich jak np. zalanie. Jeśli w grę wchodzi naprawa iPhone, koszt w takim przypadku staje się znacznie wyższy.

Każda firma ma własny cennik naprawy iPhone. Warto o tym pamiętać. Czasami cena ma również związek z jakością komponentów, co wpływa na żywotność wymienionej części. Koszt wymiany poszczególnych elementów może wahać się od 100 do nawet 1500 zł, w zależności od typu usterki i modelu smartfona.

Najdroższe są naprawy dotyczące wnętrza smartfona. W przypadku modeli, które pojawiły się na rynku w ciągu ostatnich miesięcy, z dużymi kosztami trzeba liczyć się także podczas naprawy wyświetlacza. Obecnie smartfony są konstruowane w taki sposób, by woda nie docierała do ich wnętrza. Z tego powodu dostanie się do poszczególnych komponentów wymaga dysponowania odpowiednimi umiejętnościami.