Jaki telefon wybrać dla dziecka – nowy czy używany?

Funkcjonowanie bez urządzenia mobilnego wydaje się w obecnie niemal niemożliwe. Nie dziwi już, że smartfonem posługują się coraz młodsi użytkownicy. Bardzo często telefon stanowi prezent dla maluchów w wieku około 10 lat lub podarunek dla pierwszokomunistów. Jaki telefon dla dziecka wybrać i czy warto stawiać na najnowsze modele?

Smartfony i komórki dla dzieci – niełatwy wybór

Dzieci coraz wcześniej otrzymują od rodziców swoje własne urządzenia mobilne. Nic dziwnego, ponieważ telefon komórkowy jest niezbędny do utrzymania kontaktu z dzieckiem, kiedy wychodzi do szkoły, na zajęcia dodatkowe lub do kolegów. Smartfon jest istotny także dla młodej osoby, ponieważ za jego pośrednictwem może utrzymywać kontakt z rówieśnikami i najbliższymi. Jak zatem dobierać komórki dla dzieci?

  • Weźmy pod uwagę wiek pociechy – pierwszy telefon nie powinien znaleźć się w rękach dziecka zbyt wcześnie.
  • Porozmawiajmy z dzieckiem o jego potrzebach – może okazać się, że smartfon to tylko zachcianka. Warto uświadomić dziecko, że urządzenie mobilne to przede wszystkim narzędzie do utrzymania kontaktu z rodzicami.
  • Zastanówmy się na jak długo ma wystarczyć wybrany dla dziecka model – nowe urządzenie najnowszej generacji będzie funkcjonalne na długo.

Warto ustalić z złoty środek i zaproponować dziecku telefon, który będzie odpowiadał jego potrzebom, a przy tym wpasuje się w dostępny budżet.

Tani telefon dla dziecka? Inwestycja w używany smartfon

Czy warto wybrać dla pociechy model używany? Jest to zapewne jedna z pierwszych opcji, kiedy priorytetem jest tani telefon dla dziecka.

Na rynku dostępne są niedrogie smartfony oferuje podstawową funkcjonalność, wygodne korzystanie z internetu, social mediów oraz gier, których ceny zamykają się w pułapie nawet do 500 zł. Tego typu urządzenie może posłużyć dziecku przez kilka lat, a jeśli aparat ulegnie uszkodzeniu lub zginie, wymiana na nowy nie będzie wiązać się w ogromnym wydatkiem.

Dobrze także, aby dziecko było zaangażowane w proces wyboru smartfona dla siebie. Warto porozmawiać z pociechą odnośnie tego, w jaki sposób należy korzystać z telefonu komórkowego i jak o niego dbać. Wspólne wyjście do sklepu może okazać się pomocne, aby ustalić kompromis między rodzicem a dzieckiem.

Czy używany telefon dla dziecka się opłaca

Używany telefon dla dziecka stanowi dla wielu rodziców bardzo atrakcyjną alternatywę dla zakupu nowego aparatu. Decydują o tym niewysoka cena oraz mniejsze ryzyko zgubienia czy zepsucia drogiego modelu. Czy w rzeczywistości jest to aż tak bardzo opłacalna opcja?

Urządzenie starszej generacji to co prawda mniejszy koszt, ale przy tym konieczność ciągłych napraw, brak aktualizacji oprogramowania i gorsza funkcjonalność – co może generować dodatkowe koszty.

Decydując się na używany telefon dla dziecka, warto poszukiwać go wśród smartfonów nieco nowszych. Obecnie bardzo często wymieniamy smartfony na nowe, dzięki czemu komisy i serwisy GSM mogą oferować wysokiej jakości sprzęt w bardzo atrakcyjnych cenach.