Najlepsze telefony 2021: na jaki model postawić?

Mijający właśnie rok okazał się kolejnym, w którym producentom smartfonów udało się jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę i zaoferować bardziej kompletne i nowatorskie urządzenia. Top smartfony 2021, są jeszcze wydajniejsze, robią lepsze zdjęcia i dłużej działają na baterii, niż poprzednicy. Niektóre z nich oferują także nowatorskie rozwiązania, które według producentów mają być sposobem na zdobycie rynku. Poznajcie niektóre z nich.

Najlepsze telefony 2021 – nasze top 4

Bez wchodzenia w zbędne szczegóły prezentujemy wam naszą subiektywną listę najciekawszych 4 modeli 2021 roku. Nie tylko liczy się wydajność, ale także nowinki techniczne i inne rozwiązania, wyróżniające urządzenie od konkurencji.

  • Apple iPhone 13 – niezależnie od tego, na który wariant się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że urządzenie będzie zapewniało perfekcyjną wydajność, która zadowoli każdego (procesor A15 Bionic), świetną jakość wykonania, odporność na zachlapania i doskonałe zdjęcia. iPhone 13 mini z pewnością wybiorą zwolennicy kompaktowych konstrukcji, “standardowa” 13-tka jest technicznie bardzo podobna do mini poza większym ekranem. Zwieńczeniem kolekcji są 13 Pro i Pro Max, które oferują lepsze aparaty (3 zamiast 2), bardziej dopracowane ekrany o wyższym odświeżaniu ekranu (ProMotion) i nawet 1 TB szybkiej pamięci NVMe.
  • Samsung Galaxy Z Flip 3 – omawiając najlepsze smartfony 2021, nie sposób pominąć modele składane. Bez wątpienia jedną z najbardziej sensownych propozycji jest Z Flip 3. W modelu tym wprowadzono wiele ulepszeń w stosunku do poprzedników i naprawdę trudno byłoby znaleźć powody do narzekań. Ekran po otworzeniu mierzy 6,7 cala, dając całkiem sporą powierzchnię roboczą, jednak po złożeniu urządzenie przypadnie do gustu nawet osobom preferującym małe telefony. Snapdragon 888, 8 GB RAM i pamięć UFS 3.1 dbają o bezkompromisową wydajność, a niezły aparat i głośniki są uzupełnieniem zestawu.
  • Xiaomi Mix 4 – jeden z niewielu dostępnych na rynku urządzeń, pozbawionych wycięcia na aparat do selfie. Nie został on umieszczony w żadnym rogu – po prostu znajduje się pod ekranem i jest zupełnie niewidoczny. Dzięki temu użytkownik ma do czynienia z pięknym ekranem, wypełniającym prawie 88% przodu urządzenia. Jego tył okryty jest jednym elementem trwałej ceramiki, która bez żadnych przejść łączy się z ekranem. Stylistycznie cudowne urządzenie, które za sprawą Snapdragona 888+, 8 lub 12 GB RAM i pamięci UFS 3.1 działa rewelacyjnie szybko. 24-bitowy przetwornik i 120-hercowy ekran AMOLED gwarantują doskonałe wrażenia podczas konsumpcji treści i multimediów.
  • Sony Xperia 1 III – minimalistyczny design, kryjący doskonale dopracowane urządzenie – tak w skrócie można opisać propozycję od Sony. Bardzo ostry ekran AMOLED (3840 x 1644 px), brak wcięcia na aparat (ukryty w ramce), wodoszczelność i stonowany design w połączeniu z bardzo wydajnym Snapdragonem 888, 12 GB RAM i aparatem wykorzystującym rozwiązania z aparatów Alpha od Sony – tym Japończycy starają się pozyskać klienta. W tym roku zapewne będzie to jeszcze łatwiejsze zadanie, bowiem smartfon może się naprawdę podobać.

Top telefony 2021 – trudno wybrać źle

Praktycznie wszyscy producenci wyśrubowali swoje propozycje do granic możliwości. Dlatego w 2021 roku trudno kupić zły smartfon. Dzięki temu decyzję o wyborze konkretnego egzemplarza można bazować na kwestiach estetycznych lub unikatowych funkcjach oferowanych przez telefon.