Zalety pancernych etui

Etui na telefony przybierają różne formy – niektóre są ozdobne i zapewniają podstawową ochronę, podczas gdy celem innych jest zabezpieczenie urządzenia przed niemal wszystkimi możliwymi uszkodzeniami. Pancerne etui wybierane są przede wszystkim przez osoby aktywne fizycznie, m.in. sportowców, budowlańców czy podróżników. Jaką ochronę zapewniają i czy rzeczywiście warto się za nimi rozejrzeć?

Pancerne etui na telefon – rzeczywiście warto?

Niezaprzeczalnie pancerny case na telefon może nieco zmienić wygląd urządzenia, co nie każdemu przypadnie do gustu – szczególnie, zanim się przyzwyczai. Dlaczego więc na całym świecie miliony osób decydują się na pokaźnych rozmiarów pokrowiec, kontrastujący ze smukłym urządzeniem? Aby móc jak najlepiej chronić kosztowne urządzenie mobilne.

Smartfony stają się coraz droższe. Obecnie urządzenia za 3 czy nawet 5 tysięcy złotych nie szokują już swoją ceną. Stały się przy tym również małymi dziełami sztuki – doskonały wygląd, a także niektóre funkcje (np. ładowanie bezprzewodowe) zawdzięczają częściowo szklanej obudowie. Ta z kolei, pomimo swoich zalet, ma jedną podstawową wadę – podatność na uszkodzenia przy upadku.

Podobnie zresztą jest z najważniejszą częścią każdego smartfonu, czyli wyświetlaczem – moda na bezramkowe ekrany znacznie zwiększyła ich wrażliwość na upadki, a koszt wymiany nierzadko przekracza połowę wartości telefonu. Nietrudno zatem dojść do wniosku, że skoro mamy do czynienia z urządzeniami tak delikatnymi i kosztownymi, to właściwe ich zabezpieczenie powinno stać się priorytetem. Zwłaszcza że nie da się całkowicie wykluczyć możliwości przypadkowego upuszczenia ich na podłogę.

Pancerny case – dlaczego lepszy?

Dlaczego nie zawsze wystarczy mieć „jakiś” pokrowiec, by należycie zadbać o telefon? Ponieważ wiele etui w relatywnie niewielkim stopniu chroni urządzenie przed skutkami upadków. Wyglądają pięknie, ale przy mocniejszym uderzeniu często okazują się niewystarczające, by zabezpieczyć urządzenie.

Pancerny case nie zostawia miejsca na kompromisy:

  • Grube i solidne materiały mają za zadanie przejąć jak największą część energii kinetycznej podczas upadków. Zapewniają ochronę nie tylko ramce i plecom urządzenia, ale zazwyczaj chronią także wyświetlacz swoimi grubymi brzegami, nachodzącymi na front smartfonu.
  • Niektóre casy spełniają nawet normę militarną MIL-STD, potwierdzającą najwyższą ochronę w każdych warunkach.
  • Dzięki dobrze przemyślanemu designowi w coraz mniejszym stopniu wpływają na korzystanie z urządzenia. Przy tym, wiele z nich ma ciekawą stylistykę, która naprawdę może się podobać i zdobić nasz smartfon.

Pancerne etui to bezkompromisowa ochrona w każdej sytuacji, czyli idealne rozwiązanie dla każdej aktywnej osoby. Za kilkadziesiąt złotych oferują kompleksowe zabezpieczenie kosztujących wielokrotnie więcej smartfonów. Bez wątpienia taki zakup to jedna z wartych rozważenia inwestycji!

Nie czekaj więc, aż uszkodzisz swój telefon – jak najszybciej zapewnij mu właściwą ochronę i ciesz się jego możliwościami, bez obaw o uszkodzenia!