Blog

Co zrobić po zalaniu telefonu?

zalany telefon co robić

Wpadki zdarzają się każdemu. Czasem wystarczy kilka chwil nieuwagi, aby smartfon wylądował na chodniku lub co gorsza, wpadł do wody. Niestety, ale o zalany telefon nie trudno. Jednak w przypadku kontaktu urządzenia z wodą nie panikuj – kilka prostych operacji może pomóc w ocaleniu sprzętu, bez konieczności inwestowania majątku w naprawę.

Niebezpieczne aplikacje na telefon – jakich unikać?

Postęp technologiczny idzie w parze z licznymi zagrożeniami. Twórcy złośliwego oprogramowania wykradają wrażliwe dane na wiele sposobów. Jednym z nich są aplikacje, które oprócz swojej podstawowej funkcji ingerują w informacje gromadzone na smartfonie. Z tego powodu tak ważne jest dokładne weryfikowanie programów pobieranych na swój telefon i sprawdzanie, czy pochodzą one z wiarygodnego źródła.

Ile kosztuje naprawa iPhone’a?

Nowoczesne telefony łączą w sobie wiele funkcji, jednak są one także niezwykle delikatne. Duże ekrany często ulegają stłuczeniu, a baterie przestają być wydajne z biegiem czasu. Współczesne smartfony mogą zostać uszkodzone również w inny sposób. Z tego powodu tak popularne stają się usługi związane z naprawą smartfonów, w tym także niezwykle popularnych iPhone’ów.

Przebarwienia na ekranie – skąd się biorą, co z nimi robić?

Ekrany są niezwykle istotnym elementem nowoczesnych smartfonów. Bardzo często zajmują one dużą powierzchnię, dlatego wszelkie zmiany są w pełni widoczne i uniemożliwiają normalne korzystanie z urządzenia. Jedną z usterek powiązanych z ekranem jest przebarwienie na matrycy telefonu. Najczęściej wynika ono z kilku powodów, a po wystąpieniu takiego problemu konieczne jest jego szybkie naprawienie.

Karta pamięci do telefonu – czy dalej się ich używa? Jakie wybrać?

Jeszcze parę lat temu każde flagowe urządzenie trzeba było uzupełnić o kartę pamięci, aby na urządzeniu można było bez przeszkód pomieścić wszystkie potrzebne pliki, przede wszystkim zdjęcia oraz muzykę. Obecnie większość smartfonów wyposażona jest w pojemną pamięć wewnętrzną, a część użytkowników preferuje przechowywanie swoich plików w tzw. chmurze.

Jak działa szkło hybrydowe – zalety i wady

jak działa szkło hybrydowe

Jedną z najczęstszych mechanicznych awarii telefonów komórkowych jest pęknięcie lub zarysowanie szybki. W nowoczesnych modelach jest ona zintegrowana z ekranem, co znacznie utrudnia jej wymianę na nową. Często koszty takiej naprawy są tak wysokie, że przekraczają wartość urządzenia. Dlatego znacznie lepiej jest zawczasu zatroszczyć się o prawidłowe zabezpieczenie wyświetlacza. W tym celu możesz sięgnąć po szkło hybrydowe.

Jak rozpoznać zepsute gniazdo ładowania telefonu?

jak rozpoznać zepsute gniazdo ładowania w telefonie

Telefony są użytkowane intensywnie i w każdych warunkach. Nic więc dziwnego, że ulegają awariom. Usterki bywają wizualne (zarysowana szybka, zmatowiała obudowa), ale też wewnętrzne. Gdy uszkodzenie dotyczy wyposażenia, właściciel nie zawsze jest w stanie sam, trafnie zdiagnozować, a potem rozwiązać problem. Jeżeli jednak dotyczy on zepsutego gniazda ładowania, to po naszym artykule, będziesz wiedział, jak go prawidłowo zlokalizować.